Home » Уапсена жена од Бугарија за фалсификување документи

Уапсена жена од Бугарија за фалсификување документи

by Журнал.мк

На 27.06.2024 во 13.05 часот на подрачјето на Чаир во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Чаир ја лишиле од слобода З.А.И.(52) од Р.Бугарија.

Постоело основа на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“ по чл.378 од КЗ и „употреба на исправа со невистинита содржина“ по чл.380 од КЗ.

Таа во банка во Скопје приложила фалсификувана лична карта.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More