Home » Уапсен продавач на петарди на Бит Пазар

Уапсен продавач на петарди на Бит Пазар

by Журнал

Од МВР информираат дека денеска заплениле 21.524 пиротехнички средства на Бит Пазар, а продавачот бил приведен.

-Во 14.30 часот на Бит Пазар во Скопје полициски службеници од СВР Скопје го лишија од слобода Р.А. (33) од Скопје, кој е затекнат како на импровизирана тезга продавал поголема количина на разновидни пиротехнички средства. При тоа пронајдени и одземени се 21.524 пиротехнички средства. По целосно документирање на случајот, против Р.А. ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More