Home » Уапсен е Аца Лукас

Уапсен е Аца Лукас

by Журнал

Како што дознаваат и ексклузивно објавуваат вечерва српските медиуми, во текот на вечерта бил приведен пејачот Аца Лукас.

– Тргнал на Копаоник да пее, но бил спречен од сообраќајната полиција во близина на Брус, по што бил приведен на дополнително распит, објавија српските медиуми.

Имено, Лукас бил запрен од сообраќајната полиција и приведен бидејќи возел без возачка дозвола, која му била одземена поради претходни прекршоци.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More