Home » Уапсен е 19-годишен дилер на дрога во Битола

Уапсен е 19-годишен дилер на дрога во Битола

by Журнал

МВР информира дека денеска (04.01.2024) полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода М.Т.(19) од Битола.

Имено,по добиена наредба од Основен суд Битола, извршен е претрес во домот и помошните простории кај М.Т.(19) од Битола .

При претрес во домот пронајдена е марихуана, дигитална вага со траги од марихуана, метална дробилка, како и пиротехнички средства.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More