12.8 C
Skopje
Sunday, September 26, 2021

Twiiter одлучи да избрише популарна опција

Најчитани вести

Twitter воведе популарни „приказни“ по примерот на Facebook и Instagram и ги нарече Fleets. Но, сега се збогува со нив,

Twitter донесе одлука дека ќе ги исфрли од употреба до крајот на овој месец.

Проблемот е што малку корисници ја користат оваа опција и затоа Twitter одлучи дека истата ќе биде укината на 3. август.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com