Home » Турција го постигна најбрзиот гол во нокаут фаза на едно фудбалско ЕП

Турција го постигна најбрзиот гол во нокаут фаза на едно фудбалско ЕП

by Журнал.мк

Турскиот дефанзивец, Мерих Демирал влезе во историјата со погодокот што вечерва го постигна против Австрија во мечо од осминафиналето на ЕУРО 2024 во Лајпциг.

Тој се најде на вистинското место и во 57 секунда ја смести топката во мрежата за огромна радост на соиграчите и многубројните навивачи на стадионот.

Ова е најбрзиот погодок во нока фаза на европските шампионати, втор најбрз на првенствата на Стариот континент.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More