27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Турција на Црна Гора ѝ донира воена опрема вредна 15 милиони евра

Најчитани вести

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган телефонски разговараше со премиерот на Велика Британија Борис Џонсон, јави агенцијата Анадолија.

Од Кабинетот за комуникации при Претседателството на Република Турција се наведува дека во телефонскиот разговор на Ердоган и Џонсон станало збор, меѓу останатото, и за актуелните случувања во врска со Сирија и Либија.

Ердоган и Џонсон разговарале и за билатералните односи помеѓу двете земји, и за други регионални теми.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com