Home » Тројно убиство во Србија: Дваесет и двегодишник со ловечко оружје ги усмртил таткото, бабата и дедото

Тројно убиство во Србија: Дваесет и двегодишник со ловечко оружје ги усмртил таткото, бабата и дедото

by Журнал.мк

Министерот за внатрешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, соопшти дека осомничениот 22-годишник е приведен и го признал делото. Во разговор со полицијата кажал дека ги убил зашто не можел повеќе да се грижи за нив.

Дваесет и двегодишник попладнево извршил тројно убиство во семејната куќа во градот Књажевац во Србија.

Момчето, како што пренесува српската радио-телевизија, ги усмртило своите татко, баба и дедо во нив пукајќи со ловечко оружје. Оружјето било во сопственост на дедото на момчето.

Министерот за внатрешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, соопшти дека осомничениот 22-годишник е приведен и го признал делото. Во разговор со полицијата кажал дека ги убил зашто не можел повеќе да се грижи за нив.

„Дедото бил неподвижен, а таткото и бабата тешко болни“,

изјави српскиот министер и дополни дека убиството е извршено со ловечко оружје во сопственост на дедото на момчето.
Истрагата за случајот ќе ја води Вишото јавно обвинителство во Заечар.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More