Home » Тројца скопјани уапсени поради марихуана

Тројца скопјани уапсени поради марихуана

by Журнал.мк

На 16.01.2022 во 16.45 часот на подрачјето на Центар полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Н.М.(24) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана. Со него бил и В.М.(19) од Скопје, кој бил приведен поради тоа што кај него бил пронајден нож. По документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

На 17.01.2022 во 16.20 часот на подрачјето на Аеродром полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ја лишиле од слобода А.С.(21) од Скопје, затоа што кај неа била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More