Home » Тројца членови на Хезболах загинаа во израелски напад во јужен Либан

Тројца членови на Хезболах загинаа во израелски напад во јужен Либан

by Журнал

Тројца членови на Хезболах загинаа денеска во израелски напад врз нивното возило во градот Гандурие во јужен Либан, изјавија за новинските агенции два извора запознаени со операциите на организацијата. Истите извори веднаш не ги идентификуваа убиените. Израелската војска во понеделникот уби висок командант на Хезболах во напад во јужен Либан. Израел официјално не ја коментираше операцијата, само министерот за надворешни работи Израел Кац синоќа за ТВ Канал 14 изјави дека земјата стои зад неа.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More