25.4 C
Skopje
Thursday, May 13, 2021

Трипуновски на протест со тутунарите пред Влада

Најчитани вести

Претседател на Комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство на ВМРО-ДПМНЕ, Цветан Трипуновски денеска беше меѓу тутунарите кои протестираа пред Владата. Поддршка на тутунопроизводителите на протестот дадоа и лозарите велејќи дека земјоделството е најнеценет сектор во нашата држава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести