Home » Три гренслем шампиони завршија со настапите на Австралијан опен

Три гренслем шампиони завршија со настапите на Австралијан опен

by Журнал

По елиминацијата на Марин Чилиќ во првиот ден од Австралијан опен, вториот тргна со елиминации за поранешните гренслем шампиони Станислав Вавринка и Енди Мареј. Вавринка одигра пет сета против Адријан Манарино и загуби со 4-6, 6-3, 7-5, 3-6 и 0-6, додека Мареј загуби со 0-3 во сетови (4-6, 2-6 и 2-6) од Томас Мартин Ечевери од Аргентина. Аргентинецот со елиминацијата на Мареј стана потенцијален ривал на Новак Ѓоковиќ во третото коло на Австралијан опен, но тоа зависи и од другите тенисери, односно неговиот ривал Гаел Монфилс.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More