Home » Три експлозии во Северна Митровица, се уште нема информации за повредени

Три експлозии во Северна Митровица, се уште нема информации за повредени

by Журнал.мк

Три експлозии се слушнале синоќа по полноќ во Северна Митровица, кај месноста позната како „Три облакодери“, јави дописникот на МИА од Приштина.

Извори од оваа област во северно Косово, населена со мнозинско етничко српско население, изјавија за медиумите дека експлозиите биле силни, но нема информации за материјална штета и повредени лица.

Се претпоставува дека рачни бомби биле фрлени кон Контролниот центар за автомобили и кај споменикот на Цар Лазар, во Северна Митровица.

Очевидци од областа велат дека КФОР излегол на местото на настанот и дека жителите ги напуштиле угостителските објектј кои се во близина.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More