Home » Трамп: Секој американски претседател мора да има целосен имунитет

Трамп: Секој американски претседател мора да има целосен имунитет

by Журнал

Кандидатот за претседателска номинација на Републиканската партија, Доналд Трамп, денеска изјави дека секој претседател на Соединетите Американски Држави мора да има целосен имунитет, без кој би било „невозможно да функционира нормално“.

„Претседателот на САД мора да има целосен имунитет, без кој би било невозможно нормално да функционира. Секоја грешка, дури и добронамерна, би била дочекана со обвиненија од опозициската партија на крајот од мандатот“, напиша Трамп на својата социјална мрежа.

Според неговите зборови, американскиот претседател „дури и кога ќе ја премине границата“ мора да има целосен имунитет.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More