Home » Трагедија во Маврово, малолетник почина кога врз него паднал бојлер

Трагедија во Маврово, малолетник почина кога врз него паднал бојлер

by Журнал.мк

Трагичен случај регистриран во Маврови Анови. Според информациите од СВР Тетово , вчера во 18 часот во полициско одделение Маврово, 55 годишната Д.Ѓ. пријавила дека нејзиниот малолетен син се здобил со повреди и починал откако врз него паднал бојлер во куќата.

„На 27.06.2024 во 18.00 часот во Полициско одделение Маврово Д.Ѓ. (55) пријавила дека нејзиниот малолетен син се здобил со повреди и починал откако врз него паднал бојлер во куќата во месноста Маврови Анови. За настанот бил известен јавен обвинител, а увид на местото извршила екипа од ОВР Гостивар“, стои во соопштението.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More