Home » Трагедија во Хрватска: Млад човек загина кога со 230 на час удри во патарина

Трагедија во Хрватска: Млад човек загина кога со 230 на час удри во патарина

by Журнал

Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа во средата наутро кога со автомобил удрил во наплатна рампа кај Запрешиќ на автопатот А2, извести загрепската полиција.

 

 

Неофицијално се дознава дека се работи за 21-годишен млад човек, кој со брзина од 230 км/ч удрил во бетонска барикада. На местото на несреќата нема траги од кочење. Полициската истрага е завршена, јавува ХРТ.

Несреќата се случила околу 5.40 часот на автопатот А2 во правец кон Запрешиќ.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More