Home » Трагедија во Франција: Почина 15 годишен ученик, откако бил брутално претепан пред училиште

Трагедија во Франција: Почина 15 годишен ученик, откако бил брутално претепан пред училиште

by Журнал.мк

Тинејџерот починал во болницата каде што бил пренесен денеска поради срцев удар, соопштија властите.

Јавното обвинителство соопшти дека отворило истрага за убиството на момчето, а локалните власти соопштија дека на учениците и наставниците ќе им биде укажана психолошка помош.

Тоа е еден од најновите насилни инциденти во француските училишта, откако една тинејџерка беше оставена привремено во кома откако беше претепана пред своето училиште претходно оваа недела.

Поради овој случај уапсени се тројца осомничени, а едно од нив е девојче од училиштето во кое учел нападнатиот тинејџер.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More