10.8 C
Skopje
Sunday, September 26, 2021

„Toyota“ астрологија: Кој автомобил му одговара на вашиот хороскопски знак?

Најчитани вести

Така барем мислат од „Toyota“ каде одлучиле да понудат свој предлог за оптимален избор на автомобил според хороскопските знаци.

Јапонскиот гигант издвои 12 возила од својата гама а меѓу нив е и еден концепт.

1.Овен

Овните се спортисти, љубители на активен живот и сакаат да се натпреваруваат.

Според тоа, идеален автомобил за нив е спортското купе „GR 86“, велат од „Toyota“.

2.Бик

Биковите повеќе ги ценат семејните вредности, како и долготрајните пријателства. Спонтани се, но сакаат да се држат до остварливи планови. Сакаат да патуваат, а најдобро ќе им биде во караван како што е „Corolla Touring Sports Hybrid“.

3.Близнаци

Близнаците се креативци, секогаш посебни, импулсивни и подготвени да се покажат.

Од „Toyota“ сметаат дека за нив најдобар избор е „Aygo“ и тоа во некоја атрактивна комбинација на бои.

4.Рак

Раковите се лојални личности на ои секогаш можете да се потпрете. Постојано го бараат она најдоброто за семејството па нивното возило мора да биде широко и удобно. Затоа за нив е идеален моделот „Highlander“, голем „SUV“ со 7 седишта.

5.Лав

Лавовите сакаат да уживаат а притоа се љубители и на најновите технологии. Од „Toyota“ мислат дека за нив „Yaris “ е најдобар избор, но во спортска „GR“ верзија.

6.Девица

Девиците се контантни и секогаш 100% посветени, дали во пријателството, врската или кариерата. А за таквите кои бараат сигурност и употребливост на врвно ниво единствена опција е „Hilux“, тврдат од јапонскиот произведувач.

7.Вага

Вагите се навистина посебни. Во потрага по хармонија и чесен однос тие се и еколошки најосвестени, па не е чудо што за нив „Toyota“ го намени моделот „bZ4X“. Засега тоа е само концепт за иден електричен „SUV“ модел кој на патиштата ќе пристигне во 2022 година.

8.Шкорпија

Шкорпиите важат за лидери, секогаш подготвени да преземат контрола.

Сакаат да се дружат и се посветени на семејството и пријателите а понекогаш сакаат и малку луксуз и стил.

Кросоверот „C-HR“ во „GR Sport“ издание за нив е идеален избор, веруваат од „Toyota“.

9.Стрелец

Стрелците се спонтани, забавни и сакаат патувања, па така тие во своите авантури најлесно би оделе со „Land Cruiser“.

Тоа е избор кој веројатно би го одбрале поголем дел од оние кои имаат во себе барем малку авантуристички дух.

10.Јарец

Тие што се родени во знакот на Јарец сакаат практичност, ред и дисциплина а во својот избор често се отворени за нови технологии.

На нив им прилега „RAV4“ и тоа во форма на „Plug-in“ хибрид.

11.Водолија

Водолиите се отворени авантуристи кои секогаш одат по својот пат. Ценат човечки врски, но се најсреќни во своето друштво.

Подеднакво им е добро во град и на отворено, а од „Toyota“ се убедени дека возилото коие најмногу им прилега е „Yaris Cross“.

12.Риби

Романтичните Риби се вистински уметнички души. Сакаат природа, но сакаат и нови идеи. За нив прв избор е „Mirai“, модерна лимузина со погон на водород.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com