Home » Товарно возило удрило во старица од Битола

Товарно возило удрило во старица од Битола

by Журнал.мк

Прегазен повозрасен пешак во Битола, информираат од МВР.

-На 22.02.2024 во 11.16 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Никола Тесла“ во Битола, товарно возило „фолксваген“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.К.(60) од с.Сарај, скопско, удрило во М.Г.(83) од Битола, велат од Битолската полиција.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.Г., констатирани во Клиничката болница Битола.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More