Home » Тоти и Спалети ја обединуваат Италија пред најважниот меч со Македонија

Тоти и Спалети ја обединуваат Италија пред најважниот меч со Македонија

by Lina Muslija

По повеќе од шест години, селекторот на Италија Лучијано Спалети и фудбалската икона на Рома, Франческо Тоти, денеска повторно ќе си подадат рака. Италијанските весници се преплавени со најави за повторната средба на некогашниот тренер и фудбалер на „волчицата“ кои долго време се во лоши меѓусебни односи.

Денеска италијанската репрезентација на доаѓање од Фиренца каде се подготвува за мечот со Македонија ќе замине во детската болница во Рим во хуманитарна акција, на која треба да се појави и Франческо Тоти. На средбата за собирање средства, донација на медицински инструменти, пакети со подароци за децата од болницата, Тоти ќе дојде во друштво на шефот на италијанската репрезентација и негов поранешен соиграч во репрезентацијата, Буфон, кој веројатно ќе ја одигра и улогата на медијатор меѓу Тоти и Спалети.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More