Home » Тошковски од пунктот „Пролет“: Викендов ќе бидат одобрени 20.000 лични документи

Тошковски од пунктот „Пролет“: Викендов ќе бидат одобрени 20.000 лични документи

by Журнал.мк

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денес беше во посета на пунктот за сликање на лични документи во полициската станица Пролет во Скопје.

Тошковски изрази благодарност до 40 вработени од отсеците за управни работи Куманово, Велес, Штип и Тетово кои вчера и денес, како и во наредните викенди ќе дадат поддршка во процесот на одобрување на барања за издавање лични документи. Им се заблагодари и на останатите колеги од ОУР Скопје кои работат на тој план.

„Во текот на вчерашниот ден, со здружени сили, одобрени се околу 9.000 барања за издавање на лична карта на жителите на Скопје, а проценките се дека заклучно со денес ќе бидат одобрени околу 20.000“, рече Тошковски.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More