Home » Тошковски на амбасадорката на Грција и предложи мерки за решавање на проблемот со пасошите

Тошковски на амбасадорката на Грција и предложи мерки за решавање на проблемот со пасошите

by Журнал

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска оствари средба со амбасадорката на Република Грција Софија Филипиду.

Како што информираат од МВР, на средбата биле потврдени заложбите за унапредување на меѓусебната соработка, особено во областа на безбедноста и полициската соработка.

-Министерот Тошковски го презентираше наследениот проблем со недостатокот на обрасци за патни исправи и предложи мерки за негово решавање, велат од МВР.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More