Home » Топла лимонада за подобро здравје и за отстранување на токсините

Топла лимонада за подобро здравје и за отстранување на токсините

by Журнал.мк

Лимонот е извор на витамин Ц кој помага во превенција и лекување на настинка. Лимонадата е природен диуретик, што значи дека помага и овозможува полесно исфрлање на токсините од телото.

Напитокот од топла вода со лимон има големи здравствени предности и е дел од ајурведската пракса веќе подолго време. Топлата вода го стимулира желудникот и работата на цревата, а лимонот го прочистува црниот дроб. Исто така, ѝ помага на желудочната киселина при варење на храната и отстранување на токсините.

Лимонот е извор на витамин Ц кој помага во превенција и лекување на настинка. Лимонадата е природен диуретик, што значи дека помага и овозможува полесно исфрлање на токсините од телото.

Комбинацијата од лимон и топла вода помага за хидрација и зголемување на нивото на кислород во крвта, што овозможува поголема енергија.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More