Home » Тој Албанец, а таа Македонка: Докажаа дека љубовта победува сѐ – еве како славеа Бајрам

Тој Албанец, а таа Македонка: Докажаа дека љубовта победува сѐ – еве како славеа Бајрам

by Журнал.мк

Александра проговори за својот сакан и тешкотиите низ кои поминале.

Александра Шијакоска долги години е дел од македонската Инстаграм сцена.

Таа е една од првите девојки кои започнаа да се занимаваат со инфлуенсерство во земјава.

Пред две години на Александра ѝ беше дијагностициран тумор на мозокот, а за својата битка со оваа тешка болест говореше и јавно.

Александра успеа да ја извојува оваа битка со победа и по неколку направени успешни операции таа потврди дека сѐ е во најдобар ред.

Најголема поддршка во целиот процес беше нејзиното семејство, но најмногу нејзиниот партнер Едмонд Весели.

Александра и Едмонд беа 12 години во врска, а минатата година го кажаа судбоносното „да“.

Семејството годинава ќе се зголеми за уште еден член.

Александра и Едмонд го очекуваат своето прво дете.

Тие двајца се доказ дека љубовта победува сѐ и дека националноста и верата не се пресудни во една врска.

Александра раскажа детали за нивната врска и откри дека на почетокот не биле прифатени како пар:

„Кога бевме помлади не бевме прифатени од никој освен од пријателите. На сите им докажавме дека нашата љубов е посилна од било која предрасуда, било која разлика меѓу нас двајц. Славиме и Велигден и Бајрам и многу сме среќни што го правиме сето тоа со семејството. Широкото срце прифаќа сѐ. Тој што има големо срце има простор да почитува и една вера и друга. Човек треба да бидеш пред сѐ“, раскажа таа во Јутјуб емисијата Југо.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More