Home » Тиквеш се засили со Зоран Даноски

Тиквеш се засили со Зоран Даноски

by Журнал

Македонскиот прволигаш Тиквеш соопшти дека најново засилување на тимот е искусниот фудбалер Зоран Даноски, кој доаѓа од босанска Звијезда 09.

Даноски се враќа во екипата од Кавадарци по седум години, откако дресот на Тиквеш го носеше и во 2017 година.

Во текот на кариерата Даноски играше и за Победа, Металург, Кожув, Баник, Чомутов, Прибрам, Интер Запрешиќ, Радник, Пролетер, Младост Лучани и Нови Пазар.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More