17.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

The Weeknd плати 7 милиони долари за 13-минутно појавување на Суперболот!

Најчитани вести

Oткако Џенифер Лопез и Шакира ја воодушевија публиката со својот настап на полувремето во Супербоул минатата година, оваа недела за спектаклот се погрижи пејачот The Weeknd, кој изведе голем број свои хитови во придружба на танчери, вклучително и песните Blinding Lights, Starboy и Can’t t Feel My Face.

30-годишниот пејач не сакаше да биде платен од организаторите на Суперболот за неговиот настап, па затоа тој вложи неверојатни седум милиони американски долари за 13 минути од неговиот настап, пишува Men’s Health.

Иако оваа вест шокираше многумина, не е толку невообичаена. Џеј Ло и Шакира исто така се согласија на истиот договор минатата година, а Марк Ганис, претседател на консултантска фирма Спортскорп, зборуваше за Форбс за тоа.

“Тие се подготвени да настапат бесплатно, па дури и да ги субвенционираат трошоците за производство преку нивната издавачка куќа или промотор на концерт. Дури и најголемите имиња треба постојано да се промовираат. Шоуто на полувремето од Супербоул е идеална можност за тоа”, рече тој.

Заедно со The Weeknd, вниманието го привлекоа и танчерите, чии глави беа завиткани во завои.

„Значењето на лентата за глава се одразува на апсурдната култура на познатите личности во Холивуд и луѓето кои се манипулираат од површни причини за да им угодат на другите“, рече пејачот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com