24.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

The Verge го анализира новиот Samsung Galaxy Watch Active 2

Најчитани вести

Samsung продолжува да го продлабочува својот бренд на паметни рачни часовници и е сериозна конкуренција на Apple Watch и Wear OS на Google.

Технолошкиот гигант го претстави Galaxy Watch Active 2, а The Verge веднаш му направи анализа.

Active 2 ќе биде достапен во две величини – 40 и 44 милиметри – во Bluetooth и LTE верзија.

Продажбата ќе почне на 27 септември со почетна цена од 279 долари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com