Home » Тетовец со закана изнудил 5.000 евра затоа што го навредувале на Фејсбук

Тетовец со закана изнудил 5.000 евра затоа што го навредувале на Фејсбук

by Журнал

Тетовската полиција поднесe кривична пријава против Г.И.(48) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „изнуда“.

Според полицискиот извештај на 20.12.2023, А.Р. пријавила дека од страна на пријавениот, со закана и биле земени 5.000 евра како обештетување за навредите кои биле упатени кон него од страна на нејзиниот син преку социјална мрежа.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More