Home » Тешко повредена малолетничка во сообраќајка во Струга

Тешко повредена малолетничка во сообраќајка во Струга

by Журнал.мк

На 28.06.2024 во 14.20 часот, на улицата „Партизанска“ во Струга, патничко моторно возило „пасат“ со ресенски регистарски таблици, што го управувала 51 годишна жена од ресенското село Крани, удрило во малолетничка од струшкото село Радолишта.

Малолетничката е пренесена во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид, каде и се констатирани тешки телесни повреди, инофрмираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршија јавен обвинител и полициски екипи.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More