Home » Тешко повредена 75-годишна кумановка откако ја удрил „туран“

Тешко повредена 75-годишна кумановка откако ја удрил „туран“

by Журнал.мк

Седумдесет и петгодишна кумановка е тешко повредена откако во неа удрил сограѓанин кој управувал „фолксфаген туран“.

– На 03.06.2024 во 12.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека на крстосницата од ул.„Пелинска“ и ул.„Ленинова“ во Куманово, патничко возило „фолксваген туран“ со бугарски национални ознаки, управувано од И.В.(42) удрило во пешакот Р.М.(75), двајцата од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Во несреќата, како што додаваат од полицијата, со тешки телесни повреди се здобила Р.М. констатирани во Општа болница Куманово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More