Home » Тешка сообраќајна несреќа на магистралниот пат Охрид-Ресен, еден загинат

Тешка сообраќајна несреќа на магистралниот пат Охрид-Ресен, еден загинат

by Журнал.мк

Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа која доцна синоќа околу 20 часот се случи на магистралниот пат Охрид-Ресен кај село Куратица.

Првичните информации се дека во несреќата учествувале мотоциклист и автобус.

Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, синоќа потврди дека имаат пријава за случена сообраќајна несреќа на овој патен правец.

Полициски екипи извршија увид на местото на несреќата.

Сообраќајот на магистралниот пат беше во прекин, а повторно беше нормализиран околу 22 часот и 15 минути.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More