Home » Тешка сообраќајка: Со четирицикл излетал, едно лице повредено

Тешка сообраќајка: Со четирицикл излетал, едно лице повредено

by Журнал

На 01.01.2024 во 15.00 часот било пријавено дека на регионалниот пат Куманово-Граничен премин Белановце, кај с.Слупчане четирицикл „кимко“ со кумановски регистарски ознаки, управуван од лице (49) од с.Лојане излетал надвор од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Општата болница Куманово. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More