Home » Тешка сообраќајка на „Перо Наков“: Четворица повредени, меѓу нив две деца

Тешка сообраќајка на „Перо Наков“: Четворица повредени, меѓу нив две деца

by Журнал

На 03.02.2024 во 18.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Перо Наков“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел мерива“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Љ.К.(39) од Скопје и патничко возило „јонда“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.Б.(42) од Скопје.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила В.Б., додека со телесни повреди се здобиле А.Т.Б (38) и двајца малолетници, сите од Скопје, сопатници во нејзиното возило, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More