Home » Тешка сообраќајка кај Богданци, двајца возачи завршија во болница

Тешка сообраќајка кај Богданци, двајца возачи завршија во болница

by Журнал.мк

Полицијата извести дека вчера во 19.55 часот во полициската станица во Гевгелија било пријавено дека на регионален пат 1109, обиколница Богданци, се случила сообраќајна несреќа помеѓу возило „опел“ управувано од Б.Г.(62) од Богданци и возило „мерцедес“ управувано од З.М.(36) од Скопје.

Во несреќата со тешки повреди се здобил возачот Б.Г., а возачот З.М. се здобил со телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар во Гевгелија.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More