Home » „Терористите отворија оган врз нас“: Судири во Ерусалим, петмина тешко повредени во напади меѓу израелската полиција и Палестинците

„Терористите отворија оган врз нас“: Судири во Ерусалим, петмина тешко повредени во напади меѓу израелската полиција и Палестинците

by Журнал.мк

Најмалку пет лица се повредени, меѓу кои и еден кој е во критична состојба, во терористички напад во источен Ерусалим, соопштија локалните власти.

„Полицијата соопшти дека тројца терористи се приближиле до контролен пункт во источен Ерусалим и отвориле оган“, пишува „Тајмс оф Израел“.

Напаѓачите се неутрализирани, се наведува во соопштението.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More