Home » Тен Хаг и Јунајтед го „пикираа“ играчот кој може да биде замена за Санчо во Манчестер

Тен Хаг и Јунајтед го „пикираа“ играчот кој може да биде замена за Санчо во Манчестер

by Lina Muslija

Италијанскиот весник Калчомеркато, тврди дека најновата идеја во Манчестер Јунајтед е дека доколку во јануари им замине Џејдон Санчо, а тоа оди во добар правец, неговото место да го добие Федерико Киеза од Јувентус.

Со оглед на сите проблеми кои Џејдон Санчо си ги предизвика сам во Манчестер Јунајтед и си направи конфликт со тренерот Ерик Тен Хаг, големи се шансите да го напушти наскоро Олд Трафорд.

Договорот на Федерико Киеза со Јувентус завршува во 2025 година, па можно е доколку играчот покаже желба да замине, да се договорат со Манчестер Јунајтед.

Киеза заработува неделно 80 000 евра, што е навистина симболика за Манчестер Јунајтед и по прашање на договор меѓу клубовите, можеби и има простор да се договорат само ако постои желба кај играчот за трансфер во тотално нова средина.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More