18.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

TELEVISA PRESENTA! ХОЛИВУДСКИ ИСТОРИСКИ АФЕРИ И СКАНДАЛИ: Лажниот сјај не успеа да ги сокрие фактите!

Најчитани вести

Холивуд не е баш така бајковит како што изгледа…

Ако мислевте дека холивудските sвезди живеат живот како од бајки – не сте во право. Особено кога станува збор за љубовта. Разводите и неверствата стануваат скоро вообичаена работа меѓу светски познатите имиња, а за нивните афери се пишува со месеци.

Актерката Ева Лонгорија и кошаркарот Тони Паркер беа во навидум прекрасен и хармоничен брак, кој траеше само три години. Во 2010 година, убавата актерка поднесе барање за развод од НБА sвездата, а причината беше што Ева откри дека Тони испраќал стотици пораки до други жени. Не помина долго и медиумите открија дека кошаркарот има афера со Ерин Бери, сопругата на неговиот поранешен соиграч Брент Бери.

Марија Шривер и Арнолд Шварценегер ја шокираа јавноста на 9 мај 2011 година, кога објавија развод по 25 години брак. Осум дена подоцна, актерот јавно признаа дека е татко на детето на нивната долгогодишна чистачка, која ѝ помагала на сопругата на Шварценегер. Во моментот кога го призна тоа, детето имало дури 14 години, што значи дека нивната афера траела многу долго.

Еден од холивудските парови на кои не им сметаше разликата во годините беа актерите и колегите Ештон Качер и Деми Мур. Сепак, по скандалите и обвинувањата што Ештон ја изневерил својата 16 години постара сопруга со 22-годишната Сара Лил, Деми Мур во 2011 година објави дека се разведува по повеќе од седум години брак. Да бидат работите уште полоши, тогаш медиумите објавија дека Ештон ја изневерил Деми ноќта пред седмата годишнина од бракот.

Скандалот што се случи меѓу омилената „вампирска“ двојка од познатата сага за „Самрак“ го потресе целиот Холивуд. Имено, Кристен Стјуарт го изневери Роберт Патинсон со четириесет и едногодишниот оженет режисер Руперт Сандерс. Фотографијата на актерката во режисерската прегратка беше објавена дури и во весниците, од кои дознаа сите, вклучително и самиот Роберт. По скандалот, актерката јавно се извини за своите неверства, велејќи му на Патинсон дека го сака.

Ѕвездата на романтичните комедии, Хју Грант и една од најубавите актерки во светот, Елизабет Харли, започнаа да се забавуваат во 1987 година, откако се запознаа на снимањето на филмот „Ремандо Ал Виенто“. Елизабет дури и му го прости на скандалот на Грант од 1995 година, кога беше уапсен додека проститутката со темна кожа Девајн Браун му пружи орален секс во автомобил. Актерот тогаш беше казнет со 1.180 долари, условна казна од две години, и му беше наредено да оди на програма за образование за СИДА. Сепак, во 2000 година, по 13 години заедно, парот реши да се разведе.

Актерите Итан Хоук и Ума Турман ставија крај на нивниот петгодишен брак во 2003 година. Причината за разводот била аферата на актерот со дадилката, која се грижела за нивните две деца – синот Левон и ќерката Маја. Откако се разведе од популарната актерка, Итан се ожени со дадилката Рајан во 2008 година, токму таа со која ја изневери Ума Турман. Итан и Рајан денес имаат две ќерки.

По 26 години брак, Мел Гибсон и Робин Мур решија да се разведат, бидејќи беа објавени фотографии од популарниот актер со Оксана Григориева. По скандалот со сликите, Робин поднесе барање за развод, а Оксана изјави дека е бремена. Со овој развод, што се случи во 2006 година, славниот актер и режисер изгуби половина од своето богатство, околу 425 милиони долари.

Дејвид Бекам го тужеше списанието „ In touch “, кое објави дека ја изневерил сопругата Викторија со проститутката Ирма Ница и побара отштета од околу 18 милиони евра. Славниот фудбалер тогаш сведочеше дека отишол во Лондон да го посети својот болен татко, а не да се сретне со Ирма и да ѝ плати за секс, како што тврди таа. Тој го загуби тој судски спор, а покрај Ирма, во јавноста се појави и дека Бекам ја изневерил Викторија со неговата асистентка Ребека Лус, како и манекенката Сара Марбек. Најпознатиот пар на светот не го прекина бракот по овие афери. Напротив, по три сина, тие ја добија ќерката Харпер Севен.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com