1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Teшка сообраќајка на „Партизанска“, скопјанец со „Шевролет“ се заби во столб за семафори

Најчитани вести

Тешка сообраќајна незгода се случи вечерва на раскрсниците помеѓу улицата “Бледски договор„ и булеварот „Партизански одреди“. Автомобил од марката „Шевролет“ се забил во столб за семафор поставен на самата раскрсница.

Според првичните информации возачот изгубил контрола над возилото и со голема брзина удрил во столбот, по што самиот столб паднал над возилото. Очевидци, сведочат дека по несреќата возачот го напуштил местото на сообраќајната незгода.

Се очекува полициски службеници да извршат увид на местото на настанот, а повеќе информации за несреќата се очекуваат во текот на утрешниот ден.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести