Home » Таравари со интелектуалци ја прави претседателската програма

Таравари со интелектуалци ја прави претседателската програма

by Журнал.мк

Кандидатот за претседател на албанската опозиција, Арбен Таравари, денеска се сретна со интелектуалци и експерти од различни области со кои разговараше за неговата програма за кампањата, соопштија од коалицијата „Вреди“.

На средбата се разговарало за претседателската платформа на Таравари, како и за приоритетите во неа. Во соопштението посебно се наведува дека присуствува Руфи османи и уште десетици универзитетски професори. Тие дале конкретни предлози дадоа и поддршка за претседателската платформа на Арбен Таравари. Платформата е изградена околу четири главни столба и ќе биде објавена во наредните денови.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More