Home » Таравари продолжува со средбите со албанските иселеници

Таравари продолжува со средбите со албанските иселеници

by Журнал.мк

Коалицијата ВРЕДИ и претседателскиот кандидат Арбен Таравари продолжуваат со средбите со албанските иселеници. Од Цирих, Швајцарија, Таравари рече дека Македонија се наоѓа пред многу важна крстосница и побара поддршка од дијаспората како клучен фактор за позитивни промени.

„Македонија е исправена пред многу важна крстосница на овие избори. Изборите се историски затоа што во основата на македонската политичка трка, ако ја поедноставиме, испаѓа дека политиката на Курти се натпреварува против политиката на Вучиќ “, рече Арбен Таравари, кандидат за претседател.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More