Home » Таравари не е заинтересиран за претседателски кандидат

Таравари не е заинтересиран за претседателски кандидат

by Журнал

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари, поврди дека опозициските парии на Албанците разговарале тој да биде нивен претседателски кандидат на претстојните избори, но вели оти тој не е заинтересиран.

„Албанската опозиција има разговарано со мене јас да бидам претседателски кандидат, но јас не сум заинтересиран“, истакнал Таравари во изјава за МИА.

.Дека на Арбен Таравари, чија партија е дел од парламентарното мнозинство заедно со СДСМ и ДУИ, му било предложено да биде претседателски кандидат на опозициските партии на Албанците, објави лидерот на Беса и градоначалник на Тетово, Билал Касами, во синоќешното интервју за Радио-телевизија Косово (РТК).

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More