Home » Таравари именуваше нови медицински директори

Таравари именуваше нови медицински директори

by Журнал.мк

Министерството за здравство информираше дека во изминатиот период биле поставени нови директори во неколку здравствени установи.

На Универзитетска клиника за дигестивна хирургија за директор е именуван проф. д-р Огнен Костовски.

Д-р Оливер Зафировски ќе раководи со Универзитетска клиника за пулмологија и алергологија, а на Универзитетска клиника за детски болести за директор е именуван д-р Реџеп Мемеди .

Во Градска општа болница „8 Септември“ за директор е именуван проф. д-р Синиша Стојаноски, соопшти Министерство за здравство.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More