Home » Таравари денеска ќе ја објави кандидатурата за претседател на државата

Таравари денеска ќе ја објави кандидатурата за претседател на државата

by Журнал

Актуелниот претседател на Алијанса за Албанците и градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари денеска официјално ќе ја објави кандидатурата за претседател на државата.

Таравари, како што соопштија утрово од информативната служба на партијата, одлуката ќе ја соопшти на вонредна прес-конференција закажана во 10 часот, а која, според најавата, ќе се одржи на градскиот плоштад во Гостивар.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More