23.8 C
Skopje
Friday, June 25, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

христијан мицковски

Гаранција за преговори или студен туш од ЕУ?

По одлуката од Луксембург, ЕУ за датумот за земјава да одлучува во октомври, власта очекува преговорите да почнат во декември, а опозицијата ја нарекува...

Мицкоски се сретна со Лајчак – нуди помош за реформските процеси

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, и секретарот за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, оствари работен појадок...

Latest news

- Advertisement -spot_img