25.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

турција

За Словенија Турција повеќе не е безбедна земја

Словенечката Влада денеска усвои декрет за ажурирање на листата на безбедни земји, со што се додадени уште тро држави, а отстранета е Турција.  Претходната листа...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com