4 C
Skopje
Sunday, April 11, 2021
- Advertisement -

TAG

словенија

За Словенија Турција повеќе не е безбедна земја

Словенечката Влада денеска усвои декрет за ажурирање на листата на безбедни земји, со што се додадени уште тро држави, а отстранета е Турција.  Претходната листа...

Latest news

- Advertisement -