32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

светска банка

Почнува состанокот на Конституенцата на ММФ и Светска Банка

Од денеска со недела земјава е домаќин на Состанокот на Конституенцата на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) и Групацијата на Светска банка (СБ) во која...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com