-2.2 C
Skopje
Sunday, February 5, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

колумни

Еве зошто власта е во паника поради приказните за Коки, Кики, Фрики и компанија

Напишано од Бранко Героски Нема само Коки братчиња и другарчиња во врвовите на власта. Имам и јас овде-онде по некое пријателче, па ме известуваат луѓето...

Хобс, Катарза и Канаста

Арсим Зеколи Дали вестите од ЕУ се драматично лоши за Македонија? Можеби се, но не помалку отколку што се и за самата ЕУ. Дали истата...

Љубоморство и завидлизам

Напишано од Сашо Орданоски Зошто е овој голем напор на истакнати првенци од ВМРО-ДПМНЕ да го девалвираат објективниот успех на евро-атлантската агенда на...

Познат е и денот кога ќе влеземе во ЕУ

ЕРОЛ РИЗАОВ Од Берлин стаса многу лоша вест само за нашите тазе прешалтувани балкански (евро)скептици во големи поборници и лобисти за влез во Европа. Не...

Latest news

- Advertisement -spot_img