5.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

импичмент

Официјално почна постапката за импичмент на претседателот Мета

Cо доставување на барањето во Парламентот албанските владејачки социјалисти и официјално ја почнаа постапката за разрешување на претседателот Илир Мета. Барањето е потпишано од 55...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com