16.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

зоран заев

Заев: Ниту една земја членка на ЕУ не е против отворањето преговори со Северна Македонија

Hиту една земја членка на Европската Унија не е против отворањето преговори со Северна Македонија, изјави премиерот Зоран Заев на новинарско прашање кои земји...

Гаранција за преговори или студен туш од ЕУ?

По одлуката од Луксембург, ЕУ за датумот за земјава да одлучува во октомври, власта очекува преговорите да почнат во декември, а опозицијата ја нарекува...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com